Przejdź do głównej zawartości

"Tata Oli i piłkarska gorączka" Thomas Brunstrom, Thorbjorn Christoffersen



"Tata Oli i piłkarska gorączka" to kolejna część serii pełnej humoru i lekkości, która zapewnia doskonałą zabawę dla dzieci w wieku przedszkolnym. Tym razem przenosimy się na boisko piłkarskie, gdzie Tata Oli, widząc talenty swojej córki, postanawia zaprowadzić ją na treningi. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem, gdyż Tata, poruszony emocjami i swoimi marzeniami, wciąż próbuje narzucić swoje podejście i ambicje dziewczynce.

Fabuła książki skupia się na relacji między Oli a jej tatą, który wciąż pragnie przekazać córce swoją pasję do piłki nożnej. Opowieści o własnych wyczynach z dawnych lat są tak przesadzone, że nawet mała Ola przewraca oczami z niedowierzaniem. Kiedy jednak dziewczynka zaczyna brać udział w treningach i meczach, Tata staje się jeszcze bardziej zaangażowany, co prowadzi do wielu komicznych sytuacji na boisku i poza nim.

Najbardziej zabawne momenty pojawiają się jednak podczas meczów, gdy Tata Oli nie potrafi powstrzymać się od wyrażania emocji i daje upust swojej ekscytacji w bardzo widowiskowy sposób. "Tata dostał amoku tuż przy linii bocznej. Skacze, tańczy i na kolanach ślizga się po trawie. I prawie przewraca trenerkę, bo chyba próbował wykonać salto". Jego zachowanie budzi śmiech zarówno u czytelników, jak i postaci w książce, co dodaje historii lekkości i humoru.

Jednak głównym przesłaniem tej książki jest nauka równowagi i szacunku w relacji między dzieckiem a rodzicem. Ola ostatecznie musi wyrazić swoje uczucia i obawy, co prowadzi do szczerej rozmowy z tatą. Ta scenka, choć prosta, jest ważnym momentem, który pokazuje, że nawet najbardziej zakręcone sytuacje mogą zakończyć się pozytywnie, gdy tylko zechcemy ze sobą porozmawiać.

Podsumowując, "Tata Oli i piłkarska gorączka" to książka pełna humoru, lekkości i zabawnych sytuacji, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale także przekazuje ważne wartości o relacjach rodzinnych i komunikacji. Idealna lektura dla dzieci, które lubią sport i przygody, a także dla tych, które chcą lepiej zrozumieć swoje relacje z rodzicami.

Bajecznym uzupełnieniem całej tej historii są też rysunki. Szalenie barwne i kolorowe. Każda strona, aż po brzegi, wypełniona jest kolorami. One wręcz iskrzą od różnorodności barw. Świetnie oddane są też w mimice emocje bohaterów, z których możemy czerpać również wiele zabawy. Ilustracje nie tylko uzupełniają tekst, ale także dodają mu życia i energii, przyciągając uwagę czytelników i zapewniając im dodatkową radość z lektury.

Popularne posty z tego bloga

"OSTATNI ROZDZIAŁ" - Katarzyna Kalista

Trafiając na taką powieści jak ta, ma się ochotę trwać w niej niemal bez końca. Urocza, wzruszająca i pełna sentymentu. Inna niż wszystkie. Nie przesadzona ani pobieżna. Idealna dla każdej z nas. Dla każdego, kogo rozczulają historie innych. Dla wrażliwca, który lubi poddawać się emocjom, gdzie śmiech i łzy przeplatają się, nadając smaku szarej rzeczywistości. To zaś, co uderza w tej książce najbardziej, to jej konstrukcja, czyli " powieść w powieści " oraz jej zakończenie, które niewiele ma wspólnego z romantyczną bajką o miłości. Jest mimo to kwintesencją smaku tej historii. Takie prawdziwe i niespodziewane wbrew pozorom. Subtelne i piękne. Tak samo piękne, jak i te przenikające się dwie historie, w których język jest nieokiełznaną materią, a rozwoju ich wydarzeń nie da się przewidzieć. W której " koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego". Do tego szczera, emocjonalna i bardzo żywa. Można naprawdę oszaleć na jej punkcie. DEBIUT JAKICH MAŁO.

"JA I ŚWIAT. INFORMACJE W OBRAZKACH" - Mireia Trius, Joana Casals

Książka " Ja i Świat. Informacje w obrazkach " to oryginalny sposób na przekazanie wiedzy, której towarzyszy barwa i zabawa. To jednocześnie pozycja, z której skorzystać może zarówno dziecko, jak i dorosły. To opowieść o współczesnym świecie pełna infografiki , której nie sposób ogarnąć na raz. Podobnie jak szkolnego podręcznika. Różnica w przypadku tej książki jest jednak znacząca — bo do niej z przyjemnością się wraca, a podana wiedza niemal sama utrwala się w pamięci. To 28 rozdziałów, po których oprowadza nas Zuzia, opowiadając jednocześnie o sobie, swojej rodzinie i świecie, w którym żyje. Każdy z rozdziałów poświęcony jest innej tematyce. Zuzia raz opowiada nam o najpopularniejszych na świecie imionach, raz o tradycyjnych i współczesnych zawodach. Innym razem pokazuje nam różne tradycyjne domy, w których mieszkają ludzie na całym świecie. A jeszcze innym razem zabiera nas do szkolnej stołówki, by podzielić się wiedzą o tym, co jadają na obiad inne dzie

" Płomienie" Daniela Krien

  Przyjemność poznania prozy Danieli Krien miałam za sprawą jej debiutanckiej książki " Kiedyś wszystko sobie opowiemy". Bez zastanowienia sięgnęłam teraz po " Płomienie " i choć ta powieść daleka jest wzorcom fabularnym pierwszej historii, to wciąż obnaża najważniejsze prawdy ludzkiej egzystencji. A robi to w sposób wyzbyty z jakichkolwiek ubarwień. Jej bohaterowie są tyle samo realni co i relacje między nimi. Autorka daje w ten sposób wyraz ludzkiego istnienia szalenie namacalny. Czasem przykry, brutalny, bolesny — ale prawdziwy. Aż do szpiku kości. Mylnym jednak może wydawać się tytuł tej powieści, bo " Płomieni " w związku jej głównych bohaterów coraz mniej. Z czasem wcale? Za to sporo emocji, głównie tych związanych z bagażem doświadczeń. Utratą zaufania. Braku wsparcia. Licznych klapsów zadanych słowem, obojętnością, ciszą. Blednie również namiętność, a miłość zdaje się przeradzać w coś zupełnie innego. Para bohaterów tej książki to jed