Przejdź do głównej zawartości

"Tata Oli i piłkarska gorączka" Thomas Brunstrom, Thorbjorn Christoffersen



"Tata Oli i piłkarska gorączka" to kolejna część serii pełnej humoru i lekkości, która zapewnia doskonałą zabawę dla dzieci w wieku przedszkolnym. Tym razem przenosimy się na boisko piłkarskie, gdzie Tata Oli, widząc talenty swojej córki, postanawia zaprowadzić ją na treningi. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem, gdyż Tata, poruszony emocjami i swoimi marzeniami, wciąż próbuje narzucić swoje podejście i ambicje dziewczynce.

Fabuła książki skupia się na relacji między Oli a jej tatą, który wciąż pragnie przekazać córce swoją pasję do piłki nożnej. Opowieści o własnych wyczynach z dawnych lat są tak przesadzone, że nawet mała Ola przewraca oczami z niedowierzaniem. Kiedy jednak dziewczynka zaczyna brać udział w treningach i meczach, Tata staje się jeszcze bardziej zaangażowany, co prowadzi do wielu komicznych sytuacji na boisku i poza nim.

Najbardziej zabawne momenty pojawiają się jednak podczas meczów, gdy Tata Oli nie potrafi powstrzymać się od wyrażania emocji i daje upust swojej ekscytacji w bardzo widowiskowy sposób. "Tata dostał amoku tuż przy linii bocznej. Skacze, tańczy i na kolanach ślizga się po trawie. I prawie przewraca trenerkę, bo chyba próbował wykonać salto". Jego zachowanie budzi śmiech zarówno u czytelników, jak i postaci w książce, co dodaje historii lekkości i humoru.

Jednak głównym przesłaniem tej książki jest nauka równowagi i szacunku w relacji między dzieckiem a rodzicem. Ola ostatecznie musi wyrazić swoje uczucia i obawy, co prowadzi do szczerej rozmowy z tatą. Ta scenka, choć prosta, jest ważnym momentem, który pokazuje, że nawet najbardziej zakręcone sytuacje mogą zakończyć się pozytywnie, gdy tylko zechcemy ze sobą porozmawiać.

Podsumowując, "Tata Oli i piłkarska gorączka" to książka pełna humoru, lekkości i zabawnych sytuacji, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale także przekazuje ważne wartości o relacjach rodzinnych i komunikacji. Idealna lektura dla dzieci, które lubią sport i przygody, a także dla tych, które chcą lepiej zrozumieć swoje relacje z rodzicami.

Bajecznym uzupełnieniem całej tej historii są też rysunki. Szalenie barwne i kolorowe. Każda strona, aż po brzegi, wypełniona jest kolorami. One wręcz iskrzą od różnorodności barw. Świetnie oddane są też w mimice emocje bohaterów, z których możemy czerpać również wiele zabawy. Ilustracje nie tylko uzupełniają tekst, ale także dodają mu życia i energii, przyciągając uwagę czytelników i zapewniając im dodatkową radość z lektury.

Popularne posty z tego bloga

"OSTATNI ROZDZIAŁ" - Katarzyna Kalista

Trafiając na taką powieści jak ta, ma się ochotę trwać w niej niemal bez końca. Urocza, wzruszająca i pełna sentymentu. Inna niż wszystkie. Nie przesadzona ani pobieżna. Idealna dla każdej z nas. Dla każdego, kogo rozczulają historie innych. Dla wrażliwca, który lubi poddawać się emocjom, gdzie śmiech i łzy przeplatają się, nadając smaku szarej rzeczywistości. To zaś, co uderza w tej książce najbardziej, to jej konstrukcja, czyli " powieść w powieści " oraz jej zakończenie, które niewiele ma wspólnego z romantyczną bajką o miłości. Jest mimo to kwintesencją smaku tej historii. Takie prawdziwe i niespodziewane wbrew pozorom. Subtelne i piękne. Tak samo piękne, jak i te przenikające się dwie historie, w których język jest nieokiełznaną materią, a rozwoju ich wydarzeń nie da się przewidzieć. W której " koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego". Do tego szczera, emocjonalna i bardzo żywa. Można naprawdę oszaleć na jej punkcie. DEBIUT JAKICH MAŁO.

"KSIĘGA BEZIMIENNEJ AKUSZERKI" - Meg Elison

" Księga bezimiennej akuszerki " Meg Elison , laureatki nagrody im. Philipa K. Dicka to książka roku według " Publishers Weekly ". Nazywana opowieścią podręcznej w świecie postapo , która przedstawia wizję świata po wielkiej katastrofie, w tym przypadku po niesłychanie śmiertelnej epidemii gorączki, która doprowadziła do upadku znanej nam dziś cywilizacji. Przetrwać w świecie pandemii wydaje się jednak niczym, w porównaniu z tym, co wkrótce czeka ocalałych. Do tego " Księga bezimiennej akuszerki"pędzi w zawrotnym tempie. I nie chodzi tu bynajmniej o jej fabułę, a o jej przestrzeń czasową, która rozciąga się na wiele, wiele lat. Widać wyraźnie, iż autorka nie zamierzała skupiać się, ani zobrazować nam tylko chwili z życia bohaterki, jednego wydarzenia, jakiejś sensacji czy jednej przygody. Książka ta odsłania bowiem zrujnowany świat na przestrzeni niemal pokoleń, dając szansę czytelnikowi wyobrażenia sobie, czym tak naprawdę może być apokalipsa...

"SEMIRAMIDA" Ewa Kasala

" Semiramida " to kolejna powieść Ewy Kassali o wyjątkowej sile kobiecości, jak również bogate źródło historyczne. Pełne detali i ciekawostek pozwalająca poczuć atmosferę starożytnego świata. Autorka nie szczędzi czytelnikowi również i emocji, dzięki też i którym powieść staje się prawdziwą perełką literacką z gatunku tych obyczajowo-historycznych opowieści. Równie ważnym aspektem jej sukcesu jest też oczywiście postać głównej bohaterki — Królowej Semiramidy, jak i pozostałych kobiet, które odgrywają całkiem sporą rolę w tej historii. Wszystkie mądre, silne i odważne. Kobiety, które nie bały się używać rozumu. Kobiety pełne uczuć, których też i nie skrywały. Myślę, że każda z nas odnajdzie w nich odrobinę siebie. Być może zainspiruje się nimi albo inaczej spojrzy na samą siebie. Z powieści Ewy Kassali można więc czerpać pełnymi garściami. Można się wręcz delektować jej prozą. Jej barwą i smakiem, który pieści zmysły. I nie sposób się od niej oderwać. Choćby s...