Przejdź do głównej zawartości

"Pół na pół" Steve Canvanagh

 Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Będziecie się głowić nad rozwiązaniem zagadki samego końca. AN RANKIN Steve Cavanagh Steve Cavanagh WKRĘCEN PÓŁ NA PÓŁ Tangelskingsprel Proces zabójstwo. Dwie siostry oskarża żają siebie nawzajem. Której uwierzysz TY? POLECA Edymona BIBLIOTEKA ALBATROS”


No to mamy to!

Elektryzujący i mroczny thriller prawniczy z bohaterkami, których nie sposób będzie samemu rozgryźć. Jedyne na co możemy sobie pozwolić przez długi czas trwania lektury to obstawiać, która z nich jest winna śmierci swego ojca. I albo nam się to uda, albo wręcz przeciwnie. W trakcie może wam się też zdarzyć zmienić zdanie i to nie raz. Stąd tak bardzo frapująca jest to historia. 

Historia dwóch sióstr, które niemal w tym samym czasie zgłaszają brutalne zabójstwo swojego  ojca i jednocześnie oskarżają się wzajemnie. Wkrótce potem obie stają przed wymiarem sprawiedliwości, a ich prawnicy walczą o ich uniewinnienie. Tyle tylko, ze któraś z nich to naprawdę zrobiła. Z zimną krwią zabiła człowieka. Teraz manipuluje każdym wokół siebie. Kłamie, oszukuje, i dalej zabija. Zło nie może jednak nie zostać ukarane, więc i ta historia kończy się sprawiedliwie. Zanim jednak to się stanie czeka nas wiele pułapek myślowych. Nieodgadnionych wydarzeń i emocji. Tych, które dosłownie wbijają w fotel. 

I gdyby nie moje czytelnicze plany z pewnością od razu sięgnęłabym po kolejną z powieści Steva Cavanagha. "Wyklęci" już zresztą leżą i czekają na mojej półce. Tymczasem tę perfekcyjną zagadkę kryminalną polecam wam, co byście odpłynęli w mrok ludzkich umysłów i dobrze się bawili. 


Popularne posty z tego bloga

"OSTATNI ROZDZIAŁ" - Katarzyna Kalista

Trafiając na taką powieści jak ta, ma się ochotę trwać w niej niemal bez końca. Urocza, wzruszająca i pełna sentymentu. Inna niż wszystkie. Nie przesadzona ani pobieżna. Idealna dla każdej z nas. Dla każdego, kogo rozczulają historie innych. Dla wrażliwca, który lubi poddawać się emocjom, gdzie śmiech i łzy przeplatają się, nadając smaku szarej rzeczywistości. To zaś, co uderza w tej książce najbardziej, to jej konstrukcja, czyli " powieść w powieści " oraz jej zakończenie, które niewiele ma wspólnego z romantyczną bajką o miłości. Jest mimo to kwintesencją smaku tej historii. Takie prawdziwe i niespodziewane wbrew pozorom. Subtelne i piękne. Tak samo piękne, jak i te przenikające się dwie historie, w których język jest nieokiełznaną materią, a rozwoju ich wydarzeń nie da się przewidzieć. W której " koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego". Do tego szczera, emocjonalna i bardzo żywa. Można naprawdę oszaleć na jej punkcie. DEBIUT JAKICH MAŁO.

"JA I ŚWIAT. INFORMACJE W OBRAZKACH" - Mireia Trius, Joana Casals

Książka " Ja i Świat. Informacje w obrazkach " to oryginalny sposób na przekazanie wiedzy, której towarzyszy barwa i zabawa. To jednocześnie pozycja, z której skorzystać może zarówno dziecko, jak i dorosły. To opowieść o współczesnym świecie pełna infografiki , której nie sposób ogarnąć na raz. Podobnie jak szkolnego podręcznika. Różnica w przypadku tej książki jest jednak znacząca — bo do niej z przyjemnością się wraca, a podana wiedza niemal sama utrwala się w pamięci. To 28 rozdziałów, po których oprowadza nas Zuzia, opowiadając jednocześnie o sobie, swojej rodzinie i świecie, w którym żyje. Każdy z rozdziałów poświęcony jest innej tematyce. Zuzia raz opowiada nam o najpopularniejszych na świecie imionach, raz o tradycyjnych i współczesnych zawodach. Innym razem pokazuje nam różne tradycyjne domy, w których mieszkają ludzie na całym świecie. A jeszcze innym razem zabiera nas do szkolnej stołówki, by podzielić się wiedzą o tym, co jadają na obiad inne dzie

" Płomienie" Daniela Krien

  Przyjemność poznania prozy Danieli Krien miałam za sprawą jej debiutanckiej książki " Kiedyś wszystko sobie opowiemy". Bez zastanowienia sięgnęłam teraz po " Płomienie " i choć ta powieść daleka jest wzorcom fabularnym pierwszej historii, to wciąż obnaża najważniejsze prawdy ludzkiej egzystencji. A robi to w sposób wyzbyty z jakichkolwiek ubarwień. Jej bohaterowie są tyle samo realni co i relacje między nimi. Autorka daje w ten sposób wyraz ludzkiego istnienia szalenie namacalny. Czasem przykry, brutalny, bolesny — ale prawdziwy. Aż do szpiku kości. Mylnym jednak może wydawać się tytuł tej powieści, bo " Płomieni " w związku jej głównych bohaterów coraz mniej. Z czasem wcale? Za to sporo emocji, głównie tych związanych z bagażem doświadczeń. Utratą zaufania. Braku wsparcia. Licznych klapsów zadanych słowem, obojętnością, ciszą. Blednie również namiętność, a miłość zdaje się przeradzać w coś zupełnie innego. Para bohaterów tej książki to jed