"DZIKIE SEKRETY PRZYRODY" - Andy Seed

Książek popularnonaukowych dla dzieci coraz więcej na polskim rynku. Mało tego, zmieniają swoje oblicze. Przestają być już sucho podanym materiałem, faktem ujętym w tabele, wykresy, lub szeroko rozpisane treści. Zmienia się świat, zmieniają się polskie dzieci, więc i książki muszą się zmienić, by dotrzeć ze swą wiedzą do małego czytelnika.
Jedną z takich publikacji Wydawnictwa Literackiego jest  książka „Dzikie sekrety przyrody” autorstwa Andy Seed, która już na wstępie przykuwa uwagę swoją barwną okładką. A gdy dodamy do tego fakt, że jest to wydanie, dzięki któremu poznasz tajemnice przyrody, bawiąc się i śmiejąc w głos – zainteresowanie winno być murowane.

Nasz zapał może nieco ochłodzić wnętrze książki, które nie jest już tak kolorowe, jak jej szata graficzna na zewnątrz. Z czasem jednak ten mały niesmak przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Wręcz przeciwnie – okazało się to całkiem dobrym zabiegiem w przypadku czytelnika, lubiącego operować też i kredką. Nie brakuje w niej rysunków, które z powodzeniem można pokolorować a szarym postaciom nadać zupełnie innego wymiaru.
Poza tym znaleźć można w tej publikacji całą masę najróżniejszych ciekawostek i informacji ze świata przyrody, zagadek, quizów i innych zabaw, które zajmą czas nie tylko dziecka. Myślę, że niejeden dorosły chętnie zerknie do tej książeczki, by pośmiać się z drzewnych dowcipów czy gier słownych. A jeśli komuś mało, autorka oferuje też kilka pomysłów na gry, dobre nawet podczas podróży samochodem.

Wiedza, jaką oferuje ta książka czytelnikowi, jest naprawdę DZIKA! Bo czy wiecie co to takiego czapetka? Albo jak nazywają się długie jadalne strąki, kształtem przypominające palce umarlaka? Albo jak brzmi „kot” w piętnastu różnych językach? Jakie zwierzęta i rośliny śmierdzą najbardziej? I które ze zwierząt ma niebieski język? Nie? W takim razie czas to zmienić.

Z tą książką ciekawski czytelnik nie będzie miał raczej okazji się nudzić.
Do tego „Dzikie sekrety przyrody” można czytać w dwojaki sposób: strona po stronie — zaznajamiając się kolejno z treścią lub zupełnie losowo. Książka może też stanowić inspirację do wielu zabaw i aktywności, podejmowanych wespół z dziećmi. Jedyny co dorzuciłabym do tej bogato w ciekawe treści książki to kilka ciekawych instrukcji na własne działania: jak choćby instruktaż lepienia zwierząt z plasteliny lub innych materiałów, domki, składanki itp. Ale to tylko taka moja na boku dygresja. Bo jako prowadząca zabawy z dziećmi, nigdy nie mam dość pomysłów na kolejne gry i zabawy w towarzystwie książki.




Tytuł:Dzikie sekrety przyrody
Autor: Andy Seed
WydawnictwoLiterackie
Liczba stron:159
Data wydania: 2019




Popularne posty z tego bloga

"OSTATNI ROZDZIAŁ" - Katarzyna Kalista

"KSIĘGA BEZIMIENNEJ AKUSZERKI" - Meg Elison

"SEMIRAMIDA" Ewa Kasala