"KTÓREDY DO RAJU" - Anna H. Niemczynow

 


Przytulić, uściskać, a potem już tylko zostawić pocałunek na książce Anny H. Niemczynow "Którędy do raju" - chciałoby się... ;) 

Ta książka, to zdecydowanie coś więcej niż tylko historia spisana ręką autorki. To życie we wszystkich jego odcieniach. Opowieść na wskroś prawdziwa. Pełna bólu, cierpienia i łez. Nasiąknięta miłością i tęsknotą. To historia, która mogłaby nie mieć końca. Historia, której bohaterką jest Elżbieta - rozchwytywana dziennikarka, żona i matka dwójki dorastających pociech. Od zawsze marzyła o dalekich podróżach. Nie było ku temu jednak sposobności. Prosper wciąż tylko obiecywał, a Ela miała coraz bardziej tego dość. W końcu nastał ten dzień. Mąż zaprosił ją na wyprawę życia - bo taką okazała się w konsekwencji podróż do Słowenii. Nie przyniosła jednak ona tego czego można oczekiwać od wakacji marzeń. Podniecenie i radość szybko ustąpiły przerażeniu i łzom. Ela nie śniła o tym w najgorszych snach. Nie była też świadoma tajemnic, które Prosper od lat pielęgnował.

"Którędy do raju" staje się tym samym powieścią o zabarwieniu nieco kryminalnym. Jej sekrety prowadzą bowiem czytelnika wprost do celi, gdzie jednemu z bohaterów przyjdzie walczyć o życie. O to samo życie walczyć będą też pozostali bohaterowie powieści, w tym Elżbieta. Nie będzie to dla niej łatwa walka. Droga, którą wytyczy jej los wymagać będzie od niej nie tylko wewnętrznej siły, ale i cierpliwości, odwagi, a przede wszystkim miłości. Miłości do siebie samej, bo jak wielokrotnie powtarza Anna H. Niemczynow, bez niej nie da się zbudować niczego, a już na pewno szczęśliwego związku. 

Powieść ta jest jednocześnie historią, która ma swoje źródło w rzeczywistych doświadczeniach samej autorki, jak i ludzi, z którymi miała okazję rozmawiać i poznać ich historię. Nierzadko smutną, przerażającą, choć i pełną nadziei. Z takim zresztą uczuciem Anna H. Niemczynow pozostawia swoich czytelników stawiając ostatnią kropkę w powieści. "Którędy do raju" to również historia małżeńska odsłaniająca wszystkie jego blaski i cienie. Historia miłości splątanej bluszczem kłamstw. Opowieść o nadziei, przebaczeniu i sile więzi, których nie jest w stanie zerwać najgorętszy romans. 

Piękna, zmysłowa, a przede wszystkim mądra powieść Anny H. Niemczynow gotowa jest sprawić, że pokochacie ją bez dwóch zdań. Nie znajdziecie w niej jednak gotowych odpowiedzi na rodzące się w trakcie lektury pytania, podobnie jak i nie wskaże nam ona jednej właściwej drogi, którą należy podążać. Da nam jednak wskazówki jak iść przez życie, nie tracąc z oczu własnego szczęścia. 

Czytelnicy zaś, którzy lubią czerpać z powieści mądrości życia i uczyć się na cudzych błędach, będą mieli ku temu wyjątkową okazję. Książka ta jest bowiem źródłem wielu pięknych cytatów, złotych myśli i rad, które warto wziąć sobie do serca. GORĄCO POLECAM. 


LUNA

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"OSTATNI ROZDZIAŁ" - Katarzyna Kalista

"KSIĘGA BEZIMIENNEJ AKUSZERKI" - Meg Elison

"Rzeki płyną, jak chcą" - Ałbena Grabowska