Przejdź do głównej zawartości

"DIABELSKA DZIAŁKA" - J.R. Ward / 3 część cyklu "Królowie bourbona"

Przed nami długie jesienne wieczory, a to idealny czas, by sięgnąć po książkę, a nawet trzy. Ja chciałabym wam dziś polecić niesamowitą, wręcz bestsellerową serię „Królowie bourbona”.
Mam nadzieję, że zachwyci was tak samo, jak i mnie a czytanie przy kawie o poranku lub wieczorem w blasku świec zapewni wam jedne z milszych chwil tej jesieni. Seria świetnie sprawdzi się też jako prezent.

Trzecia część sagi J.R. Ward rozstrzygnie o losach Dynastii Bradfordów, która już od dłuższego czasu chyli się ku upadkowi. Świat, w którym uwodzicielskie kobiety, przystojni mężczyźni, zepsuci bogactwem ludzie, intrygi i romanse ścielą się na każdym kroku. Tu akcja toczy się nieprzerwanie od początku aż do samego jej końca, co daje czytelnikowi poczucie nieustających wrażeń i emocje godne bestsellera.
Życie jej bohaterów nie jest jak się domyślacie, wolne od cierpień i miłosnych rozterek. Pierwszą tragedią jest morderstwo seniora rodu i aresztowanie najstarszego z braci, który notabene przyznaje się do winy. Nie wszyscy jednak wierzą w ten fakt i próbują na własną rękę odkryć prawdę o śmierci Williama Baldwine'a. Kobiety w tej rodzinie również nie są wolne od kłamstw i głęboko skrywanych sekretów. Uwikłane w sercowe rozterki nadają tej historii kolejnych wymiarów. Naprawdę nie sposób się od niej oderwać.

Prawdopodobnie to najlepsza z trzech części sagi, której mimo to nie polecam czytać, nie znając poprzednich jej dwóch tytułów, czyli „Królów bourbona” i „Doli aniołów”.
Zdecydowanie jednak warto sięgnąć po powieść dobrze napisaną. Powieść nakreśloną z wielkim z rozmachem, wciągającą i absorbującą uwagę czytelnika mimo swej drobiazgowości. To powieść, której nie brak zacięcia.

Ma w sobie wszystko, czego potrzeba dobrej historii. Idealna na nadchodzące jesienne wieczory i dla amatorów rodzinnych sag. Dajcie się oczarować książce, która przeniesie Was w świat amerykańskiego południa, gdzie Rodzina Bradfordów opływa w luksusy i "coś" co może poprowadzić ją ku upadkowi. Powieść z morałem i przestrogą.

Gorąco POLECAM fanom długich opowieści i świata zepsutego przez pieniądz, w którym mimo wszystko górę bierze niepokonana, wieczna miłość.


Za książki dziękuje Wydawnictwu MARGINESY


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"RZEKA KŁAMSTW - Grzechy młodości" - Edyta Świątek

Pierwsza część najnowszej sagi Edyty Świętek " Grzechy młodości " to powieść dość specyficzna. Historia o tym co na pozór zwyczajne przedstawiona w niezwykły sposób. To lubię.  Autorka odsłania nam losy polskiej rodziny Trzeciaków w przestrzeni lat siedemdziesiątych. Są to czasy, w których przychodziliśmy na świat, dojrzewaliśmy albo byliśmy w sile wieku — czasy dobrze nam znane. Dla młodych ludzi odległe, choć też nie zupełnie obce — zasłyszane przecież z opowieści rodziców i dziadów. Tymoteusz Trzeciak i jego żona Elżbieta popełnili niejako mezalians, za który przyjdzie im gorzko zapłacić. Przed Tymkiem na horyzoncie rozpościera się kariera i rozwój zawodowy. Znacznie gorzej wygląda jednak atmosfera w domu. Bark porozumienia między małżonkami mimo wielu wspólnie przeżytych lat, nie może wróżyć niczego dobrego. Drugi z braci pracuje w milicji, co w tych niespokojnych czasach u jednych budzi podziw i zazdrość a u innych pogardę i nienawiść. Szczególnie mocno

"Anegdoty z czterech stron świata" - Wybór i opracowanie: Wojciech Wiercioch, Jolanta Szymska-Wiercioch

" Anegdoty " to wyjątkowa publikacja. Książka, która wciąż czytam, ale nie strona po stronie. Ona jest jak łyk kawy o poranku, która rozpieszcza zmysły i daje kopa na resztę dnia. Jest niczym kieliszek brandy po obiedzie, który czyni go wyjątkowym. Równie dobrze może być idealną towarzyszką zabaw, myśli i towarzyskiej dysputy. Dobrym rozpoczęciem rozmowy lub jej zakończeniem. Błyskotliwym zdaniem i odpowiedzią na wiele pytań. " Czekajcie, zaraz wam coś przeczytam " - Powiedziałam ostatnim razem podczas odwiedzin znajomych, w chwili, gdy jeden z nich narzekał na swoje roztargnienie. Potem okazało się, że książka zdominowała nasze towarzystwo, a wiele z przeczytanych na głos anegdot z pewnością wyryło się w pamięci gości.

"CHŁOPIEC, KTÓRY PRZEŻYŁ AUSCHWITZ" - Tomasz Wandzel

" Chłopiec, który przeżył Auschwitz " - to książka wyjątkowa, której sporym atutem jest płynność, która przejawia się tak samo w narracji, jak i samej fabule. I choć nie opowiada ona o wszystkich aspektach życia głównego bohatera, to tworzy spójną i logiczną całość. Historię pięcioletniego chłopca, który w chwili pacyfikacji wiosek na terenie Wileńszczyzny, wraz z rodziną opuścił dom i ukrywał się w lesie. Niestety Niemcy znaleźli ich kryjówkę. Wtedy Grisza Żukow z najbliższymi trafia prosto do Auschwitz. Nie dane jednaka było chłopcu przetrwać tego piekła w otoczeniu bliskich. Śmierć zabiera mu ich wszystkich. Mimo to Grisza nie poddaje się . Drzemie w nim wielka siła ducha i jak sam potem mówi — czuwała nad nim boża opatrzność. Doświadczył wiele cierpienia i upokorzeń. Trafił w ręce samego doktora Mangela . Niewiele też brakowało, a stałby się jednym z aryjskich dzieci. Byli też i tacy, którzy czuwali nad nim i wciąż wyrywali go ze szponów śmierci. Tak mały Gri