Przejdź do głównej zawartości

CICHE CUDA Anna H. Niemczynow



"Ciche cuda. Z zachwytu nad życiem" Anny H. Niemczynow to opowieść, której nie sposób poddać ocenie czy krytyce. Jest to literacki fresk, malowany delikatnymi pociągnięciami pióra, który ukazuje życie autorki w całej jego niezwykłej barwie. Niemczynow z szacunkiem i oddaniem przekazuje nam fragmenty swojej egzystencji, czyniąc to w sposób tak autentyczny, że aż emanuje z tych słów siła, mądrość i nieraz nawet nutka humoru, które przenikają samego czytelnika.

Podczas lektury, wielu z Was, podobnie jak i ja, doświadczy chwil śmiechu i łez, które wplatają się w ten niezwykły płaszcz narracji. Słowa autorki płyną jak źródło, z którego można czerpać, delektować się ich smakiem, a czasem nawet po prostu sięgnąć po nie, by posłuchać ich szeptu.

Jest w tej książce moment, który stał się dla mnie przełomowy. Jedna z opowieści autorki otworzyła bowiem przede mną nowe drzwi, pozwoliła spojrzeć w przyszłość z odwagą, bez zbędnego rozpamiętywania tego, co już za mną. Dzięki niej przetrawiłam wiele wydarzeń i czuję, że stałam się silniejsza. Nie ma w tym wiary w nadprzyrodzone moce, lecz w siebie samego. To zaufanie do siebie i swoich własnych możliwości, które bije niemal z każdej strony tej opowieści.

"Ciche cuda" to książka, którą chciałabym polecić każdemu, kto wciąż poszukuje drogi do szczęścia. Nie obiecuje ona gotowej recepty na owo szczęście, ale może stanowić iskrę, która rozpali w naszym życiu nowy ogień. Doda nam odwagi, pozwoli zrozumieć, otworzy nasze oczy. Sprawi, że uwierzymy w siebie i pokochamy życie na nowo.

Na koniec, pozwólcie mi podzielić się z Wami jeszcze tylko opisem samej książki, który pochodzi od Wydawcy. Mam nadzieję, że te słowa pozwolą Wam jeszcze lepiej zrozumieć, jakie skarby można znaleźć w tym literackim dziele:

"Ciche cuda” to opowieść o trudach dzieciństwa, bólu anoreksji, walki z bulimią, o uzależnieniu od sportu, nieudanym małżeństwie, o samotnym macierzyństwie, a także o wieloletniej terapii jako osoby współuzależnionej – to wszystko nie zdobyło zwycięstwa nad uśmiechem, którym autorka obdarza świat. W swej książce Anna Niemczynow dzieli się fragmentami swojej codzienności, przełamując stereotypy dotyczące osób pochodzących z trudnych środowisk. W niezwykle szczery sposób ukazuje nam własne życie, inspirując do zastanowienia się nad tym, kim naprawdę jesteśmy i dokąd zmierzamy. Jej opowieści, napisane z gawędziarskim talentem, to historia zwyczajnej dziewczyny, która niezależnie od licznych upadków dąży do spełnienia marzeń, co z pewnością wzbudza w nas nadzieję".

Łapcie za lekturę 😉

Biblioteka Edymona

Popularne posty z tego bloga

"OSTATNI ROZDZIAŁ" - Katarzyna Kalista

Trafiając na taką powieści jak ta, ma się ochotę trwać w niej niemal bez końca. Urocza, wzruszająca i pełna sentymentu. Inna niż wszystkie. Nie przesadzona ani pobieżna. Idealna dla każdej z nas. Dla każdego, kogo rozczulają historie innych. Dla wrażliwca, który lubi poddawać się emocjom, gdzie śmiech i łzy przeplatają się, nadając smaku szarej rzeczywistości. To zaś, co uderza w tej książce najbardziej, to jej konstrukcja, czyli " powieść w powieści " oraz jej zakończenie, które niewiele ma wspólnego z romantyczną bajką o miłości. Jest mimo to kwintesencją smaku tej historii. Takie prawdziwe i niespodziewane wbrew pozorom. Subtelne i piękne. Tak samo piękne, jak i te przenikające się dwie historie, w których język jest nieokiełznaną materią, a rozwoju ich wydarzeń nie da się przewidzieć. W której " koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego". Do tego szczera, emocjonalna i bardzo żywa. Można naprawdę oszaleć na jej punkcie. DEBIUT JAKICH MAŁO.

"KSIĘGA BEZIMIENNEJ AKUSZERKI" - Meg Elison

" Księga bezimiennej akuszerki " Meg Elison , laureatki nagrody im. Philipa K. Dicka to książka roku według " Publishers Weekly ". Nazywana opowieścią podręcznej w świecie postapo , która przedstawia wizję świata po wielkiej katastrofie, w tym przypadku po niesłychanie śmiertelnej epidemii gorączki, która doprowadziła do upadku znanej nam dziś cywilizacji. Przetrwać w świecie pandemii wydaje się jednak niczym, w porównaniu z tym, co wkrótce czeka ocalałych. Do tego " Księga bezimiennej akuszerki"pędzi w zawrotnym tempie. I nie chodzi tu bynajmniej o jej fabułę, a o jej przestrzeń czasową, która rozciąga się na wiele, wiele lat. Widać wyraźnie, iż autorka nie zamierzała skupiać się, ani zobrazować nam tylko chwili z życia bohaterki, jednego wydarzenia, jakiejś sensacji czy jednej przygody. Książka ta odsłania bowiem zrujnowany świat na przestrzeni niemal pokoleń, dając szansę czytelnikowi wyobrażenia sobie, czym tak naprawdę może być apokalipsa...

"SEMIRAMIDA" Ewa Kasala

" Semiramida " to kolejna powieść Ewy Kassali o wyjątkowej sile kobiecości, jak również bogate źródło historyczne. Pełne detali i ciekawostek pozwalająca poczuć atmosferę starożytnego świata. Autorka nie szczędzi czytelnikowi również i emocji, dzięki też i którym powieść staje się prawdziwą perełką literacką z gatunku tych obyczajowo-historycznych opowieści. Równie ważnym aspektem jej sukcesu jest też oczywiście postać głównej bohaterki — Królowej Semiramidy, jak i pozostałych kobiet, które odgrywają całkiem sporą rolę w tej historii. Wszystkie mądre, silne i odważne. Kobiety, które nie bały się używać rozumu. Kobiety pełne uczuć, których też i nie skrywały. Myślę, że każda z nas odnajdzie w nich odrobinę siebie. Być może zainspiruje się nimi albo inaczej spojrzy na samą siebie. Z powieści Ewy Kassali można więc czerpać pełnymi garściami. Można się wręcz delektować jej prozą. Jej barwą i smakiem, który pieści zmysły. I nie sposób się od niej oderwać. Choćby s...