W oczekiwaniu na dobre książki - Wydawnictwo Literackie

Dziś chciałabym zaproponować Wam kilka ciekawych pozycji, które już są lub niebawem pojawią się w księgarniach. Mnie zaintrygowały na tyle by umieścić je w swoich planach czytelniczych. Tylko "Vera" ma już swoje miejsce na mojej półce z książkami. Mam nadzieję, że i Wam przypadną do gustu. 

Każda z nich wydaje się być zupełnie inna. Dotyka różnych stref życia człowieka i z pewnością dostarczy różnych wrażeń czytelniczych.

Znikająca ziemia 
Pewnego sierpniowego popołudnia w zatoce na półwyspie Kamczatka znikają bez śladu dwie siostry, ośmioletnia Sonia i jedenastoletnia Aliona. Mijają tygodnie, potem miesiące, a policyjne śledztwo utyka w martwym punkcie. Zaginięcie dziewczynek odbija się szerokim echem wśród lokalnej społeczności, a strach i poczucie utraty są szczególnie dojmujące dla kobiet.

Zabierając nas na Kamczatkę, Znikająca ziemia  przed nami światy złożonych osobowości, postaci przypadkowo połączonych kryminalną intrygą. Przenosimy się do krainy gęstych lasów, bezkresnej tundry, wyniosłych wulkanów oraz skutych lodem mórz, które otaczają Japonię i Alaskę


Lekcje Moja droga do dobrego życia
Podróż Gisele Bündchen rozpoczęła się w południowej Brazylii, gdzie dorastała z pięcioma siostrami, grając w siatkówkę i ratując psy i koty w rodzinnym mieście. Chciała zostać zawodową siatkarką albo weterynarzem. Los zadecydował jednak inaczej. Miała 13 lat, gdy w centrum handlowym w São Paulo wypatrzył ją scout szukający kandydatek na gwiazdy modelingu. Cztery lata później Gisele pojawiła się na pamiętnym skąpanym w deszczu pokazie Alexandra McQueena w Londynie. Była wiosna 1998 roku. Tak zaczęła się jej spektakularna kariera modelki, a era „heroin chic” w modzie dobiegła końca. Od tego czasu Gisele wystąpiła w prawie 400 kampaniach reklamowych i pojawiła się na ponad 1200 okładkach czasopism. Wzięła udział w ponad 470 pokazach mody dla najważniejszych marek na świecie. Stała się ikoną, która pozostawiła trwały ślad w branży modowej.
 „Lekcje” ukazują wewnętrzne życie kobiety, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób na świecie.


Płotka
Każda historia ma kilka wersji, a każdy człowiek niejedno oblicze…
Nieznana twarz Steve’a Jobsa w przejmującej opowieści jego córki
Lisa Brennan-Jobs towarzyszyła ojcu w ostatnich chwilach, choć ten niegdyś nie chciał wychowywać córki. Całą swoją energię skupił na komputerze o nazwie Lisa, prototypie Macintosha, który miał okazać się sukcesem. „Jestem jednym z najważniejszych ludzi, których będziesz znać” – usłyszała dwuletnia dziewczynka podczas ich pierwszego spotkania. Wówczas jeszcze nie wiedziała, że grube ryby pożerają płotki…
Spisana z wyczuciem literacka autobiografia. Intymny zapis dorastania i życia w cieniu wielkiego wizjonera.  Poruszająca opowieść o tym, że na pojednanie nigdy nie jest za późno.
Po więcej odsyłam do źródła: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/5125/Plotka---Lisa-Brennan-Jobs
Ale z naszymi umarłymi
W pewnej krakowskiej kamienicy mieszka cały przekrój polskiego społeczeństwa. W tym Kuba i jego chłopak, Tomek. Kuba jest dziennikarzem. Wraz z ekipą telewizyjną trafia na cmentarz w Cikowicach pod Bochnią, skąd napływają informacje o napadach na groby i wykradzionych ciałach. Nie byłoby w tym może nic aż tak niezwykłego, gdyby nie jeden zagadkowy szczegół — nagrobne płyty zostały rozbite… od środka.

I wtedy zaczyna się prawdziwe literackie szaleństwo! Kolejny cud nad Wisłą? Próba mająca zjednoczyć naród? Polska w ferworze! Medialna gorączka, polityczne oskarżenia i społeczne nastroje, od paniki po euforię. Tymczasem sytuacja stopniowo wymyka się spod kontroli… Bo są na świecie rzeczy, o których nie śniło się czytelnikom.

Po więcej odsyłam do źródła: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/5091/Ale-z-naszymi-umarlymi---Jacek-DehnelKomentarze

Popularne posty z tego bloga

"OSTATNI ROZDZIAŁ" - Katarzyna Kalista

"KSIĘGA BEZIMIENNEJ AKUSZERKI" - Meg Elison

"KSZTAŁT NOCY" - Tess Gerritsen