"OSTATNI ROZDZIAŁ" - Katarzyna Kalista

Trafiając na taką powieści jak ta, ma się ochotę trwać w niej niemal bez końca. Urocza, wzruszająca i pełna sentymentu. Inna niż wszystkie. Nie przesadzona ani pobieżna. Idealna dla każdej z nas. Dla każdego, kogo rozczulają historie innych. Dla wrażliwca, który lubi poddawać się emocjom, gdzie śmiech i łzy przeplatają się, nadając smaku szarej rzeczywistości.

To zaś, co uderza w tej książce najbardziej, to jej konstrukcja, czyli "powieść w powieści" oraz jej zakończenie, które niewiele ma wspólnego z romantyczną bajką o miłości. Jest mimo to kwintesencją smaku tej historii. Takie prawdziwe i niespodziewane wbrew pozorom. Subtelne i piękne. Tak samo piękne, jak i te przenikające się dwie historie, w których język jest nieokiełznaną materią, a rozwoju ich wydarzeń nie da się przewidzieć. W której "koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego". Do tego szczera, emocjonalna i bardzo żywa. Można naprawdę oszaleć na jej punkcie. DEBIUT JAKICH MAŁO.
Jak się pewnie domyślacie w "Ostatnim rozdziale" pojawi się bez wątpienia wątek romansu. Kilka scen pełnych erotyzmu - subtelnych i delikatnych. Złamane serce i skomplikowane relacje rodzinne to kolejne z nich. Prawdy o życiu, które przecież nigdy idealne nie jest i zaufanie, do którego droga wcale prosta nie jest.

"Ostatni rozdział" to literacka rozrywka na wysokim poziomie. Niby zwyczajna historia, ale ubrana w słowa Katarzyny Kalisty staje się ponadprzeciętną opowieścią, która z powodzeniem może kształtować naszą rzeczywistość i nas samych. Naszą wrażliwość i roztropność, bo nic co się w niej wydarza, nie pozostanie w nas bez echa. W niej nawet "prawda" nie jest wcale oczywista.

Porzucona bowiem przed laty przez ukochanego, Olga nie potrafi odciąć się od przeszłości. Jej serce wciąż jest pełne blizn. Terapią ma być książka, która pisze. Dzięki niej pragnie zrozumieć siebie i uporać się z przeszłością. Marzy o normalnym i trwałym związku, którego dotąd nie udało jej się zbudować. Tak powstaje "Germanicus", a Olga zaczyna czuć, że jej życie znów nabiera barw. Ma u swego boku cudownego mężczyznę i czteroletnią Hanię - owoc tej miłości. Przygotowania do ślubu idą wielką parą, wtedy dzwoni telefon, w którym słyszy głos dawnego kochanka i znów nic nie jest takie proste. Zwłaszcza że prawda sprzed lat wciąż kusi.


Za książkę dziękuję Wydawnictwu CZARNA OWCA

Moja ocena 7/10


 


 Komentarze

 1. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najlepszych chwilówek dostępnych w https://ibrok.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak udane debiuty zawsze cieszą. Zwłaszcza na polskim gruncie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepsze pomysły na prezent świąteczny. Zapraszamy - https://cupandyou.pl/prezenty/na-boze-narodzenie.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Sprawdź czym jest naprawa pomp hydraulicznych - regeneracja silników hydraulicznych

  OdpowiedzUsuń
 5. zapraszam na naszą strone kody bonusowe

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"KSIĘGA BEZIMIENNEJ AKUSZERKI" - Meg Elison

"KSZTAŁT NOCY" - Tess Gerritsen